ثبت ها شما اینجا هستید: ثبت ها » آخرین اخبار

ثبت شرکت در عمان

برای راه اندازی کسب و کار در عمان، سرمایه گذاران خارجی میتوانند با ثبت شرکت و یا ثبت رسمی نمایندگی، کسب و کار خود را شروع کنند. به طور کلی ثبت شرکت در عمان برای ایرانیها به دو صورت شرکت ممتاز و شرکت درجه یک انجام میشود که هر کدام به ترتیب به ۲۵۰،۰۰۰ و ۱۵۰،۰۰۰ ریال عمان برای سرمایه ثبتی نیاز دارند (هر ریال عمان تقریباً ۱۰،۰۰۰ تومان میباشد). به طور عمومی طرف خارجی تا ۷۰ درصد و در شرایط خاص میتواند تا ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت را در اختیار داشته باشد. ۳۰ درصد بعدی متعلق به شریک عمانی میباشد. در صورتیکه شریک عمانی نقشی در سرمایه گذاری شرکت نداشته باشد‌ (صوری باشد)، میتوان از طریق مراجعه به مراجع قانونی این کشور، وکالت نامه ای مبنی بر اینکه تمامی سهام شرکت متعلق به طرف خارجی است را تنظیم کرد و تنها به طرف عمانی حق الزحمه پرداخت کرد.

پس از انجام مراحل ثبت شرکت شما میتوانید در یکی از بانکهای عمان حساب بانکی باز کنید و از مزایای گشایش LC در مبادلات خارجی خود استفاده نمایید.

دولت عمان به دارندگان شرکت در این کشور اقامت یک و دو ساله قابل تمدید اعطا میکند که بسته به نوع شرکت، با داشتن این کارت اقامت، میتوان بدون ویزا به کشورهای حوزه خلیج فارس سفر کرد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری عمان مزایای دیگری از جمله معافیت های مالیاتی بلند مدت، اخذ ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت و بدون عوارض گمرکی میباشد.

ثبت شرکت در عمان با مشارکت طرف عمانی

برای ثبت شرکت در عمان به این روش طرف ایرانی ۷۰% و طرف عمانی ۳۰% از سهام شرکت را دارا می‌باشند که این درصد تنها به دلیل وجود قوانین ثبت شرکت در عمان مطرح شده است، اما طرف عمانی طبق قراردادی که با طرف ایرانی منعقد می‎کند هیچ حق دخالتی در مدیریت و سود شرکت نخواهد داشت و تنها به دریافت مبلغی به صورت جزئی (توافقی) سالیانه اکتفا می نماید. 

ثبت شرکت در عمان در مناطق آزاد

 ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان  به صورت مالکیت ۱۰۰% طرف ایرانی است. و نیازی به طرف عمانی نیست. نکته‌ی مهم در مورد ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان، ارائه‎ پروپوزال قوی به هیات تصمیم گیر آن مناطق می باشد که در صورت تایید، نسبت به ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان اقدام مي شود

مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد

اخذ زمین از دولت

اخذ اقامت ممتاز عمان برای سه نفر

اخذ کارت هویت

گواهی نامه رانندگی

افتتاح حساب بانکی شخصی

امکان تردد در کشورهای حوزه خلیج فارس

آگـهــی هـای ویــژهـآخــریـن مـطـالبــ سایــت

تبلیغات

بنر تبلیغاتی
بنر تبلیغاتی
بنر تبلیغاتی
بنر تبلیغاتی

مطالب پربازدید

تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.